• Lior Rahamim

מוכרים דירת מגורים באור ים - כך תתכוננו

רוצים למכור את דירתכם באור ים? שימו לב לתהליך!

השכונה החדשה - אור ים - החלה את שיווקה לפני מספר שנים. את הפרויקטים השונים (בניינים רבי קומות וצמודי קרקע) בונים מספר קבלנים באזורים השונים לאורך השכונה של אור ים. בימים אלה ממש המפתחות לדירות נמסרות על פי התקדמות כל פרויקט ופרויקט. ישנם פרויקטים שמסרו מפתח, כאלה שמשלבי מסירה וכאלה שעתידים למסור את המפתחות לרוכשי הדירות בחודשים הקרובים. בשל כמות משקיעים לא מועטה, אשר רכשו את הדירות באור ים, ישנן היצע דירות רחב היוצא לשוק - למכירה.

פועל יוצא של עניין זה, הוא שקונה פוטנציאלי יכול לראות עשרות דירות לפני שיחליט איזה דירה הוא מעוניין לרכוש. מעבר לכך, תהליך שיווק הדירות (יד ראשונה) עדיין מתנהל כך שמוכר דירות מגורים (בשוק יד שנייה) באור ים בעצם "מתחרה" במוכרים אחרים כמותו ובשוק יד ראשונה שם מוכרים קבלנים אף הם. אולם בכך לא די. משך הזמן מרגע קבלת ההחלטה (על ידי הרוכש) לרכוש דירה ועד לחתימה על הסכם המכר הינו זמן משמעותי - קריטי שבתוכו יכול הרוכש לחזור בו מרכישת הדירה בשל מציאת דירה "טובה יותר" או דירה במחיר נמוך יותר וכיו"ב.

1. אז מה עושים?

מטרתו של המוכר באור ים וחובתו במציאות של היום, היא לצמצם עד כמה שאפשר את פרק הזמן הזה שבין סגירה בעל פה של התנאים המסחריים עם הרוכש הפוטנציאלי ועד לחתימה על הסכם המכר.

2. איך מצמצמים את פער הזמן?

עסקת מקרקעין בנויה ממספר גורמים:


א. השגת כל האישורים הנדרשים לצורך חתימת ההסכם

מי שמנהל את מרשם הזכויות של הדירות השונות באור ים (עד למעבר לטאבו בעתיד) היא החברה המשכנת. עלינו לבדוק האם ישנו מכתבי החרגה, האם אישור הזכויות תקין, ובדיקות נוספות שיש לבצע על מנת לוודא שהעסקה תצא לפועל בצורה חלקה ותקינה..

כלל אצבע הוא שיש לקבל אישורים מהחברה המשכנת של הפרויקט באור ים, מהבנק למשכנתאות ומרשם המשכונות.

לכאן או לכאן יש להכין את כל האישורים הנדרשים מראש, זאת מסיבה פשוטה - שכשיגיע רוכש פוטנציאלי - כל האישורים יהיו מוכנים לבחינתו או כמו שאנחנו אומרים במשרדנו - כל שידרש זה לעשות forward לדוא"ל.

ב. כתיבת הסכם המכר

גם את הזמן של כתיבת הסכם המכר ניתן להפחית משמעותית. נכון הדבר שתמיד יהיו התאמות לכל רוכש פוטנציאלי שיגיע על פי יכולותיו ובקשותיו. יחד עם זאת, הבסיס צריך כבר להיות מוכן על פי רצונו של המוכר וצרכיו.

​3. סיכום

מכירת דירת מגורים באור ים הינה עניין עדין מאוד. כניסה לעסקה כזו מבלי להכין "שיעורי בית" מראש ומבלי להשיג את האישורים הנדרשים מלכתחילה תהיה מתכון ללקיחת סיכון בנפילת העסקה שלא לצורך.

ברגע שהחלטתם למכור את דירתכם באור ים, אנו ממליצים בחום לפנות לעורך דין המתמחה בתחום ומכיר את רזי החברות המשכנות על מנת שישיג עבורכם את כל האישורים הנדרשים מראש. שכשיגיע רוכש - הכל כבר יהיה מוכן! רק לעשות forward.


צריכים למכור דירת מגורים? צרו איתנו קשר!


​אין באמור בכתבה זו משום חוות דעת משפטית או המלצה ואין בה כדי למצות את כל הסוגיות הנוגעות לנושא זה. אין בכתבה זו כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, ובכל מקרה יש להתייעץ עם עו"ד מוסמך על מנת לקבל ייעוץ המותאם לנסיבות המיוחדות ולנתוני המקרה הספציפי וכל מקרה יש לבחון לגופו. כתבה זו נכתבה בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד, אך מיועדת לנשים וגברים כאחד.

9 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

תהליך רכישת דירה, על אחת כמה וכמה בשכונת מגורים חדשה לגמרי כגון אור ים, כולל בתוכו רגשות רבים: התרגשות, שמחה, אושר וגם לחץ ואי וודאות. הרגשות אלה הינן לגיטימיות וברורות מאליו. עסקת רכישת דירה הינה אחת