top of page
  • תמונת הסופר/תLior Rahamim

גבייה מדייר סרבן

ועד הבית עומד בפני שוקת שבורה? דייר לא מעוניין לשלם ועד? הכתבה הזו עבורכם.

לדירה הזו יש חוב של 2200 ש"ח אמר לנו נציג ועד הבית אשר ישב מולנו בשיחת ההיכרות. ואנחנו לא הבניין היחיד. הבניין שלידנו, באותו פרוייקט, יש בעיה חריפה יותר של 3 דירות שאינן משלמות הוא הוסיף.

התמונה שהצטיירה הייתה רחבה - ישנם בעלי דירות שהחליטו על דעת עצמם לא לשלם דמי ועד הבית.

אם נקפוץ לסוף הסיפור - הנושא נגמר בגבייה מלאה של דמי הועד ותשלום הסרבן עבור הוצאות משפטיות.

אין זה נדיר שדייר מסרב לשלם באינספור תירוצים - לא ניקו את חדר המדרגות, הגנן לא חידש את הפרחים, גובה ועד הבית אינו מקובל עליי ועוד. הדבר פוגע בבניין ישירות בשל כסף שנחסך ממנו.

ראשית נציין, כי החובה לשלם את דמי ועד הבית מונחת על כתפיו של בעל הדירה. במידה והאחרון גר בדירתו הרי שזה אותו אדם. במידה ובעל הבית השכיר את הנכס שלו לשוכר - הרי שמבחינה חוזית עברה החובה הזו לשוכר אולם מבחינת החוק - החובה עדיין רובצת על כתפיו של בעל הבית (בשביל עניין זה בדיוק בעלי בתים לוקחים מהשוכר שיק לביטחון הכתוב לפקודת ועד הבית).

פעמים רבות, במידה ולבניין ישנה חברת ניהול, חברת הניהול מוציאה מכתב ראשוני לדייר הסרבן בגין איחור בתשלום ועד הבית (זהו אינו מכתב מעורך דין אלא מהבניין עצמו). לעיתים הבעיה נפתרת בנקודת זמן זו על ידי תשלום החייב. אולם, במקרים רבים, הסרבן מתעקש שאינו חייב בתשלום.

בשלב זה, אנו נכנסים לתמונה. הפעולות המשפטיות שיש לנקוט כנגד דייר סרבן הן סדורות. מכתב התראה משפטי מעורך דין שצריך להיות מנוסח על פי כללי החוק, מכתב נוסף במידה והדרישה לא מולאה, ניסיון למו"מ משפטי (אופציונאלי) ופניה למפקחת על הבתים המשותפים במידה וכל מה שנעשה עד כה - לא צלח.

היום יותר ויותר חברות ניהול מעסיקות משרד עורכי דין מטעמם שיתן בשמם את השירות המשפטי לבניינים אותם הם מנהלים. זאת בשל סיבה פשוטה - נציגי ועד הבית עושים מלאכתם בהתנדבות מלאה ואינם מעוניינים (בצדק) להתעסק עם סרבני תשלום ועד הבית. לכן, חברות הניהול מפעילות מכתבים ראשונים מטעמם ובשלב השני משרד עורכי דין שימשיך את התהליך במידה וזה לא הסתיים בשלב הראשון.

במידה ואין לבניין חברת ניהול, יכול משרד עורכי הדין לקחת את הנושא כבר מבראשית ולטפל בנושא הגבייה עבור הבניין (כמובן שהעלויות יהיו שונות).

לכאן או לכאן, במידה ונתקלת במצב בו דייר בבניין מסרה לשלם דמי ועד בית - אין זה סוף פסוק. אתם אמונים על כספי ציבור - כספי הבניין ומשכך קמה חובה ברורה לגבות את אותם כספים.

אנחנו במשרד רחמים נעים ושות' כאן כדי לסייע לכם בתהליך הגבייה, אם באמצעות חברת הניהול ואם באופן פרטי, ולדאוג שכספי הבניין יגיעו לבניין במלואם - רוצים לדעת פרטים נוספים? צרו קשר.

כותבת הכתבה הינה עו"ד ענת נומקין- מנהלת מחלקת ליטיגציה אזרחית ומסחרית במשרד עורכי דין רחמים נעים ושות'

אין באמור בכתבה זו משום חוות דעת משפטית או המלצה ואין בה כדי למצות את כל הסוגיות הנוגעות לנושא זה. אין בכתבה זו כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, ובכל מקרה יש להתייעץ עם עו"ד מוסמך על מנת לקבל ייעוץ המותאם לנסיבות המיוחדות ולנתוני המקרה הספציפי וכל מקרה יש לבחון לגופו. כתבה זו נכתבה בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד, אך מיועדת לנשים וגברים כאחד.

28 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

מה צריך לכלול הסכם פינוי בינוי?

כבכל תחום, לפני חתימת החוזה כל היזמים ואנשי המקצוע השונים יעשו כל שניתן על מנת שהם אלה שיבחרו לבצע את הפרויקט. תפקיד הנציגות ועורכי הדין המלווים את הדיירים הוא לוודא שההסכם שנכרת בין הדיירים לבין היזם

החלטתם לרכוש דירה מקבלן באור ים? רוצים לדעת מה הצעד הבא שלכם בהליך רכישת הדירה? הכתבה הזאת עבורכם

תהליך רכישת דירה, על אחת כמה וכמה בשכונת מגורים חדשה לגמרי כגון אור ים, כולל בתוכו רגשות רבים: התרגשות, שמחה, אושר וגם לחץ ואי וודאות. הרגשות אלה הינן לגיטימיות וברורות מאליו. עסקת רכישת דירה הינה אחת

Comments


bottom of page