חברת הביטוח מנסה להתחמקות מתשלום?
לא אצלנו!

 

דני (שם בדוי כמובן), בחור צעיר ונמרץ, רכש פוליסת ביטוח חיים לכיסוי המשכנתא במידה וילך לעולמו בטרם עת, על דירה שרכש עבורו ועבור אשתו וילדיו.
כעבור מספר שנים, ביטל דני את  כרטיס האשראי שלו ומשכך הופסקו תשלומי הפרמיות לביטוח. לימים, לקה דני באירוע מוחי, נפטר והותיר אחריו 2 ילדים קטינים ואישה.
 

לאחר שהאם פנתה לחברת הביטוח לקבל את כספה בהתאם לפוליסה שחשבה שיש ברשותה, סורבה האם על ידי חברת הביטוח. עו"ד כנפו פנתה לחברת הביטוח בשמם של האם והקטינים על מנת לקבל את תגמולי ביטוח החיים. חברת הביטוח דחתה את דרישת היורשים ממספר סיבות:
 

1. פוליסה מבוטלת - חברת הביטוח טענה, כי הפוליסה בוטלה עקב אי תשלום פרמיות.

2. עבר רפואי - חברת הביטוח טענה בנוסף, כי המנוח סבל מיתר לחץ דם וסוכרת ומשלא דיווח זאת לחברת הביטוח הרי שלא עמד בחובת הגילוי.
בשל אלה  התנערה חברת הביטוח מתשלום תגמולי הביטוח ודחתה את דרישת היורשים.

תוך מאבק עיקש וניהול מו"מ של עוה"ד אלינור כנפו הסכימה חברת הביטוח לשלם ליורשי המנוח תגמולי ביטוח בסך של 800,000 ש"ח, וזאת לאחר שעו"ד אלינור כנפו הוכיחה, בין היתר, כי המנוח לא קיבל התראות בדבר החוב על תשלומי הפרמיות כמתחייב בחוק, כמו גם, הוכח כי בתיק הרפואי של המנוח נמצאו תלונות בודדות על לחץ דם וסוכרת ולטענת עוה"ד כנפו המנוח לא סבל באופן כרוני מבעיות רפואיות אלה ומשכך עמד בחובת הגילוי כלפי חברת הביטוח.

פעמים רבות חברות הביטוח יעשו כל שניתן כדי להתנער מלשלם תגמולים ותשלומים. בשל הפרשי הכוחות בין המחלקות המשפטיות הענפות של חברות הביטוח לבין הלקוח המשלם, אנו ממליצים בחום להיות מיוצגים ע"י עו"ד המתמחה בתחום הנזיקין והביטוח בכל פנייה / דרישה / תביעה את מול חברת הביטוח תנו לנו להילחם עבורכם. 

פניתם לחברת הביטוח וקיבלתם מכתב דחייה? חשוב שתדעו שזה לא סוף פסוק!
 

אין באמור בכתבה זו משום חוות דעת משפטית או המלצה ואין בה כדי למצות את כל הסוגיות הנוגעות לנושא זה. אין בכתבה זו כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, ובכל מקרה יש להתייעץ עם עו"ד מוסמך על מנת לקבל ייעוץ המותאם לנסיבות המיוחדות ולנתוני המקרה הספציפי וכל מקרה יש לבחון לגופו. כתבה זו נכתבה בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד, אך מיועדת לנשים וגברים כאחד.

המאמר נכתב על ידי עורכת הדין אלינור כנפו, מנהלת מחלקת דיני נזיקין במשרד רחמים נעים ושות'.