Business Meeting

מרכז גישור

מרכז הגישור של חריש מציע לצדדים המצויים בסכסוך פלטפורמה חלופית מזו של בתי המשפט לפתרון הסכסוך וסיומה של המחלוקת.

מחלוקת, כפי שהיא נוצרת במהירות, כך אפשר גם לפתור אותה במהירות.

כיצד? שאלה מצויינת!

גישור הוא הכלי האולטימטיבי להבין באמת היכן מצויה המחלוקת בין הצדדים ולטפל בה על ידי הבנת הצרכים האמיתיים של כל צד, הנקודות המהותיות עבורו ומתן מענה ענייני למחלוקת הקיימת.

נכון להיום, כ80% מהתיקים המובאים לבירור בפני בית המשפט מסתיימים בהליך של גישור ולא בכדי.

הליך גישור מציע איתור ממוקד של ליבת הסכסוך בין שני צדדים הרבה מעבר לפן המשפטי תוך שאיפה לחזרה מהירה ככל האפשר לשגרה וצמצום מירבי של נזקים והוצאות כספיות.

לפתרון סכסוכים בדרך של גישור יש מספר יתרונות בולטים ומשמעותיים ביותר;

השליטה נמצאת בידיים שלך.

בשונה מבירורה של מחלוקת בבית המשפט, שם בסופו של דבר השליטה נמצאת בידיי השופט שמכריע ומקבל את ההחלטה עבור הצדדים שנאלצים ליישם אותה, בהליך של גישור המגשר מוביל את הצדדים למציאת פתרונות יצירתיים והצעת הצעות מותאמות אישית, בעלות גמישות ופתיחות.

יתרה מכך, כל אחד מבעלי הדין יכול בכל שלב להסכים, או שלא להסכים להליך הגישור, למסקנות ו/או ההמלצות העולות ממנו ולהיות שותף פעיל בניסוחה והוצאתה לפועל של הפשרה עליה הסכימו הצדדים.

 

הליך גישור מאפשר לצדדים לברר את המחלוקת בצורה רגועה יותר.

בעוד שבמסגרת הליך משפטי ישנם מועדים ומגבלות משפטיות וחוקיות שיש לעמוד בהם, הליך הגישור הוא תהליך גמיש יותר המאפשר לצדדים להביא את המחלוקת לבירור מבלי להיות מוגבלים בזמן או בתנאים כך שכל צד יוכל למצות את טענותיו ולקבל את המקום הראוי לביטוי תפיסת עולמו.

 

הליך גישור אינו מונע מהצדדים לפנות לערכאות אחרות בהמשך.

במידה והליך הגישור לא צולח לתחושתם של מי מהצדדים, הצדדים יכולים בכל שלב לפרוש מהליך הגישור ולפנות לערכאה המשפטית הרלוונטית לצורך בירורה של המחלוקת.

כל זאת כאשר הליך הגישור הוא חסוי ולא ניתן לחשוף פרטים מהמתרחש בו, כך שהצדדים מגיעים לבית המשפט עם 'דף חלק'.

 

זה פשוט זול ומהיר יותר.

בעוד שלנהל הליך משפטי עלול לקחת זמן רב, לעיתים אף שנים רבות ולעלות הרבה מאוד כסף, הליך הגישור הוא תהליך ממוקד, תחום בזמן כפי שיוחלט על ידי הצדדים ובאופן משמעותי זול יותר מכל אלטרנטיבה אחרת המוכרת היום לפתרון סכסוכים.

 

 במרכז הגישור של חריש, אנשי מקצוע ומגשרים מהשורה הראשונה בכל תחומי המשפט הישראלי -

 

סכסוך עסקי

סכסוכים עסקיים בין שותפים, חברות, חוזים, תאגידים, בנקאות, הוצאה לפועל.

במרכז הגישור עורכי דין ומגשרים בעלי מומחיות בתחום העסקי כך שאנשי ובעלי עסקים מכל תחום יוכלו למצוא מענה מקצועי ויעיל לפתרון המחלוקת ביניהם תוך צמצום מסיבי של נזקיהם.

סכסוך אזרחי 

סכסוכים אזרחיים יכולים להיווצר בכל תחום מתחומי החיים – כספים וחובות, דיור, שכנות, צרכנות, לשון הרע, פגיעה בפרטיות וכל נושא אחר העולה על הדעת.

לרוב, פתירתה של המחלוקת בדרך של גישור בתחומים אלה, תאפשר גם המשך קיומה של מערכת יחסים תקינה בין שני צדדים אשר לוקחים חלק באותה קהילה או מרחב.

 

סכסוך בדיני עבודה

תחום העבודה כולל בתוכו סכסוכים הקשורים ביחסי עובד מעביד, הסכמים קיבוציים, וועדים, ארגוני עובדים, זכויות נשים בעבודה וכיוב'.

לרוב, מעסיקים ובעלי עסקים יעדיפו לפתור מחלוקות מסוג זה בדרך של פשרה על מנת להימנע בין היתר, מחשיפה ציבורית ופגיעה במוניטין.

 

סכסוך בדיני משפחה 

יתכן וזהו התחום הרגיש ביותר במערכת המשפט הישראלית.

גירושים, נישואים, אימוץ, הורות, אפוטרופוסות, פונדקאות, הסכמי ממון, אלימות במשפחה וכיוב'

תחום זה דורש, רגישות יתרה והבנה עמוקה של המורכבות הנוצרת בתוואי שבין טיבה של מערכת היחסים בין שני הצדדים שהיא לרוב אינטימית יותר ובעלת משקעים רגשיים ואנושיים לבין חוסר ההסכמה ביניהם והנסיבות שהובילו אליה.

 

אנו, במרכז הגישור של חריש, יודעים כיצד לאפשר לכם, כצד לסכסוך, לסיים את המחלוקת בדרך המהירה ביותר ועל הצד הטוב ביותר עבורכם.

עו"ד ענת נומקין | מנהלת מרכז גישור